Высотное снаряжение для промальпа Rock Empire 2014

Обзор спального мешка Arktida

Обзор спального мешка Arktida

Отличный обзор зимнего спального мешка Arktida пользователя vasjaletsyn - такого обзора давно не хватало на просторах интернета, будет интересен не только владельцам данного мешка, но и тем, кто давно присматривается и планирует приобрести теплый спальник для холодных условий ночевки.


У туристичному поході здоровий, комфортний сон є запорукою відновлення сил після денних навантажень та хороших вражень від мандрівки. Якщо вам вночі холодно й зуб на зуб не потрапляє - то приємного в цьому мало. Комфортні умови ночівлі для туриста має забезпечити комбінація з спального мішка та килимка (спальна система). У спальному мішку немає якихось деталей, що не важливі : утеплювач, вага, матеріали з яких він зроблений та ціна.

Два роки тому я придбав спальний мішок від чешського виробника ROCK EMPIRE для використання сезонністю пізня осінь-зима-весна в Карпатах. Свій вибір зупинив на моделі Rock Empire Arktida у ростовці Regular. Факторами які підштовхнули мене на придбання саме цієї моделі були : непогані температурні характеристики, прийнятна вага та доступна ціна.

Виробник позиціонує цей спальний мішок як :

Дуже комфортний спальник для холодних ночей. М'який синтетичний двохшаровий наповнювач  забезпечує відмінну теплоізоляцію. Спальник має утеплений комір і блискавку, а також анатомічний каптур . Спальник виготовлено у вигляді кокона, але водночас він має можливість повністю розстібатись, перетворюючись в ковдру. Кишенька для дрібниць приємно доповнює конструкцію. Спальник випускається з лівою та правою блискавкаю (замком), що дає можливість з'єднювати два спальника докупи .

Характеристики спальника Rock Empire Arktida

Тип спальника:..........................................кокон
Температурний режим:...............................-3 (comfort)/ -9 (limit) / -28 (extreme)
Вага, г:...................................................1670 (міn),1830 (мах)
Верхня тканина:........................................44D 234T Tactel Nylon Ripstop
Внутрішня тканина:....................................44D 237T Tactel Soft Nylon
Утеплювач:..............................................DuPont Termolight Quallo 160g/m2x2
Кількість шарів утеплювача:........................ 2
Вага утеплювача, г/м2:...............................160
Довжина зовнішня, см:.................................205
Ширина в грудях,cм:................................... 80
Ширина в ногах, см:....................................50
Діаметр в упакованому вигляді, см:................24
Довжина в упакованому вигляді, см:..............46

 

Температурний режим спальника

Спальники мають достатну кількість варіацій по довжині/вазі та випускаються з лівою/правою блискавкою (дає можливість парного з'єднання):

Arktida Long..................230*80*50 (вага 2120 max/ 1960 min)

Arktida Regular..............205*80*50 (вага 1830 max/ 1670 min)

Arktida Small.................195*75*48 (вага 1530 max/ 1400 min)


Ростовки спальників

Виробник рекомендує при виборі ростовки спального мішка дотримуватись таких рекомендацій :

Long - для людей, ростом до 195 см

Regular- для людей, ростом до 185 см

Small - для людей, ростом до175 см.

Перейдемо до більш детального огляду спального мішка.

Насамперед з'ясуємо, що за утеплюючі метеріали використовуються при виробництві спального мішка.

Штучний наповнювач Thermolite Quallo це сім волокноподібних повітронепроникних каналів, які проходять по всій довжині волокна і забезпечують акумуляцію і збереження тепла тіла. Теплоізоляційні характеристики зберігаються навіть при вологому кліматі. Волокна протиалергічні, сохнуть в три рази швидше ніж пух, допускаються до машинного прання і сушки.

Анатомічний каптур

Каптур напівкруглої, анатомічної форми, оснащений зручною, практичною системою стягування.             

Утеплений комір та блискавка


Кишенька на комірці

В утепленому комірі спальника (в районі шиї) є невелика кишенька із замком для речей. Внутрішній комір на стяжці.

Блискавка спальника

Вздовж спальника йде блискавка із захисною планкою, що захищає від неприємного процесу зажовування спальника у блискавку.

Замки на спальному мішку від виробника YKK, що відзначається надійністю своєї продукції. На самій блискавці є нитка та світловідбиваючі елементи які допомагають у темну пору застібнути/розстібнути спальник. Даний спальний мішок можна розстібати як із внутрішньої сторони, так і з зовнішньої. Також зручною є можливість розстібати його знизу (коли жарко , можна розстібнути нижню частину).

Із обидвох кінців спального мішка пришиті по дві петлі, що дає можливість зручно підвісити його, наприклад для просушування чи зберігання.

Компресійний мішок

Компресійний мішок є досить міцним та надійним.

Спальник у компресійному мішку


Спальник у некомпресованому вигляді


Спальник у скомпресованому вигляді

Мені у цьому спальнику подобається можливість значної компресації. Як бачимо від заявленої виробником довжини в упакованому виді (46 см) його вдалось скомпресувати до 27 см.

Зі своїм спальником я вже два роки (за цей час не один десяток разів ночував уньому в зимових Карпатах (при найнижчій температурі -27 ) і в поході осіннім Кавказом). Придбанням я цілком задоволений, не мерз жодного разу.

До плюсів варто віднести непогані температурні характеристики, вагу (як для зимового спальника), приємні на дотик матеріали зсередини спальника, водовідштовхуюче покриття яке нанесено ззовні спальника (через два-три сезони його треба відновити водовідштовхуючими спреями).

До мінусів: суттєвих недоліків я особливо не бачу, хіба інколи є проблеми із зажовуванням спальника у блискавку та хотілось би більшу кольорову гамму спальних мішків.

Для тих хто збирається придбати дану модель спальника , радив би звернути увагу на оновлену модель Arktida Plus Regular , що має додаткове утеплення в районі ніг та спини.

 

Джерело інформації: www.vasjaletsyn.livejournal.com/144230.html